Agroreg

Aktywizacja Dolnośląskiego
rynku pracy – II Edycja

Wsparcie dla osób przewidzianych do zwolnienia, zagrożonych zwolnieniem oraz zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy.

  1. Cel główny | Ograniczenie napływu osób bezrobotnych zwolnionych lub planowanych do zwolnienia z przyczyn zakładu pracy na terenie województwa dolnośląskiego.

    Dla kogo? | Wsparcie w ramach projektu jest skierowane do dolnośląskich przedsiębiorstw przechodzących procesy restrukturyzacyjne oraz ich pracowników.

    Grupa docelowa

    • Osoba zwolniona z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu
    • Osoba przewidziana do zwolnienia, która otrzymała od pracodawcy wypowiedzenie stosunku pracy lub stosunku służbowego lub która została poinformowana przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia przez niego stosunku pracy lub stosunku służbowego.
    • Osoba zagrożona zwolnieniem – pracownik zatrudniony u pracodawcy, który w okresie 12 m-cy poprzedzających przystąpienie tego pracownika do projektu dokonał rozwiązania stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn niedotyczących pracowników zg. z przepisami ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z 2015 poz. 192) lub zg. z przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502)

    Formy wsparcia:

    1. Szkolenia zawodowe

    W zakresie zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji – dopasowane do indywidualnych potrzeb uczestników szkolenia.

    • tematyka szkoleń elastycznie dostosowana do potrzeb rynku pracy
    • możliwość sfinansowania:
    • organizacji szkolenia, w tym kosztów kwalifikacyjnego kursu zawodowego i kursu nadającego uprawnienia zawodowe
    • niezbędnych badań lekarskich
    • egzaminów
    • przejazdu na szkolenia
    • zakwaterowania, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania osobom uczestniczącym w szkoleniu przysługuje stypendium szkoleniowe w wys. nie większej niż 120% zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. w pkt 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy pod warunkiem, że liczba godzin szkolenia wynosi nie mniej niż 150 godzin miesięcznie – w przypadku niższego miesięcznego wymiaru godzin wysokość stypendium ustala się proporcjonalne.
    1. Staże zawodowe
    • Minimalny czas trwania stażu: 3 miesiące, maksymalny: 12 miesięcy.
    • Osobom uczestniczącym w stażach zawodowych przysługuje miesięczne stypendium w wysokości nie większej niż 120% zasiłku, o którym mowa w art.72 ust.1 pkt.1 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, naliczane proporcjonalnie do liczby godzin stażu zrealizowanych przez stażystę.
    • Istnieje możliwość sfinansowania pozostałych kosztów związanych z odbywaniem stażu (koszty dojazdu, koszty wyposażenia stanowiska pracy, koszty eksploatacji materiałów i narzędzi, szkolenia BHP, itp.) – średnio w kwocie 3 tys. zł brutto/ uczestnika.
    • Istnieje możliwość sfinansowania kosztów wynagrodzenia opiekuna stażysty.
    1. Dodatek relokacyjny na rzecz mobilności geograficznej

    Wsparcie dla uczestników projektu, którzy podejmą zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą w miejscowości innej niż dotychczasowe miejsce zamieszkania.

    Kwota dodatku relokacyjnego w kwocie 7 tys. zł/ osobę.

    Warunki otrzymania dodatku relokacyjnego:

    • odległość od miejsca stałego zamieszkania do miejsca podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub miejsca prowadzenia działalności gospodarczej wynosi co najmniej 50 km lub czas dojazdu do tego miejsca i powrotu do miejsca stałego zamieszkania środkami transportu zbiorowego przekracza łącznie co najmniej 3 godz. dziennie,
    • osoba będzie pozostawała w zatrudnieniu lub wykonywała inną pracę zarobkową lub wykonywała działalność gospodarczą przez okres co najmniej 6 miesięcy od dnia powstania stosunku pracy lub stosunku cywilnoprawnego lub będzie prowadziła działalność prze okres co najmniej 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, zgodnie z aktualnym wpisem do CEIDG lub KRS.

    Projekt jest realizowany na terenie Dolnego Śląska, w ramach partnerstwa utworzonego przez DAWG sp. z o.o., ARLEG S.A., AGROREG S.A., DPIN S.A. oraz KARR S.A. Projekt dotyczy wsparcia procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych poprzez kompleksowy zestaw działań outplacementowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczestników projektu.

    KONTAKT

    REGIONALNE BIURO PARTNERA:
    NOWA RUDA

    Agencja Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A.
    ul. Kłodzka 27;

    57-402 Nowa Ruda
    tel.: 74 872 97 47

    Oddział w Wałbrzychu

    ul. Wrocławska 113, III piętro 

    58-300 Wałbrzych
    tel. +48 513 907 106

    e-mail: aktywizacja@agroreg.com.pl

    POZOSTAŁE REGIONALNE BIURA PARTNERÓW:
    LEGNICA
    Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A.
    ul. M. Rataja 26; 59-220 Legnica
    tel.: +48 76 862 27 77
    e-mail: aktywizacja@arleg.eu

    JELENIA GÓRA
    Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
    ul. 1 Maja 27; 58-500 Jelenia Góra
    tel.: +48 75 75 27 500
    e-mail: aktywizacja@karr.pl

    WROCŁAW
    Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
    ul. E. Kwiatkowskiego 4; 52-326 Wrocław
    tel.: +48 71 725 42 44
    e-mail: aktywizacja@dpin.pl

    BIURO LIDERA PROJEKTU

    Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o.
    al. Kasztanowa 3a-5; 53-125 Wrocław
    KONTAKT
    tel. 71 736 63 10, 71 736 63 08; 608 367 300
    e-mail: aktywizacja@dawg.pl

     
Skip to content
Agroreg
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.